Historia “Wczoraj i Dziś” Wszystkie Klasy Sprawdziany w PDF Pobierz

Istnieje stare łacińskie powiedzenie iż historia jest nauczycielką życia. Jest w nim sporo prawdy, gdyż znając dzieje naszych przodków, nie powielimy popełnianych przez nich błędów, poznając przy okazji historię naszych pradziadów.

Link do sprawdzianów na końcu artykułu.

Dzieje naszego narodu bardzo mocno splatają się z historią. Kraj nasz doświadczany był szczególnie przez los. Najazdy i rozbiory, wojny grabieżcze, choroby, i bieda były nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu.

Obecnie jednak los jest dla naszego kraju łaskawy, a nam samym życie płynie spokojnie. Nie oznacza to jednak że powinniśmy zapominać o historii. Szczególny nacisk na kwestie zapoznania się z nią powinien dotyczyć dzieci. To one stanowić będą o przyszłości naszej i naszego kraju w nadchodzących latach.

Warto więc, by poznali oni ciężką i zawiłą historię naszego kraju.

Podręcznik Historia Wczoraj i Dziś skierowany jest do uczniów klas podstawowych. Przybliży on im dzieje nie tylko naszego kraju, ale i całego kontynentu i świata od samego początku dziejów. Historia Wczoraj i Dziś podręcznik jest książką napisaną prostym i zrozumiałym tekstem, który nie powinien sprawiać najmłodszym trudności z zrozumieniem wydarzeń historycznych.

I tak poczynając od Chrztu Polski, przez bitwę pod Grunwaldem, zabory, odzyskanie niepodległości, walki na frontach II wojny światowej, oraz solidarność najmłodsi spojrzą z szerszej perspektywy na przeszłość naszego kraju.

Istotne pozostają również wydarzenia światowe, które zrewolucjonizowały otaczający nas świat i sprawiły że nasze życie stało się łatwiejsze. Wynalezienie żarówki, telefonu, czy pierwszy lot samolotem braci Wright.

Podręcznik do historii wczoraj i dziś sprawi, że dzieci zrozumieją jak wielki wpływ na nasze obecne życie miały wydarzenia z przeszłości. Nabyta wiedza pomoże im, w codziennym życiu – gdyż historia otacza nas z każdej strony.

Warto więc zainteresować się podręcznikiem, który nie tylko sprawi że dzieci nabędą dodatkową wiedzę, ale docenią to co mają, stając się tym samym świadomymi obywatelami i patriotami.

Historia Wczoraj i Dziś sprawdziany Pobierz

Leave a Reply